ברזים ואינטרפוצים יצרן – GROHE

צוות טכנאים מומחים בתיקון מוצרי גרואה-בתיאום מהיר וללא בירוקרטיה מיותרת 

 
 

עולם הברזים כיום מאוד פורץ דרך ולא מוגדר עם מבחר סגנונות ברזים כשלל צבעי הקשת, במבחר גימורים גדול, לברז מקום מכובד בכל מטבח וחדר רחצה והוא בעצם האלמנט אשר מכתיב וצועק את אופי העיצוב של החלל בו הוא מותקן, מבט הנוכחים בשניות הראשונות תמיד יחפש את הברז בכדי לחתום את אופי החלל העיצובי עם ברזים בסגנונות שונים החל מברזים ענתיק ועד ברזים מודרניים וברזי קפיץ נמתחים, נשלפים, מסתובבים ומאירים.
אז בואו נעשה קצת סדר עבור מי שמתלבט איזה ברז ולאן, איפה כדאי להתקין, איך ונקודות למחשבה בעת התקנת ברז.

ברז מהקיר – בשנים האחרונות אני נתקל ביותר ויותר ברזים מהקיר, הברז מהקיר הוא ברז דקורטיבי מאוד בזכות אופי הגימורים והרוזטות לברז שנבחר וגם במשפחת הברזים הקיריים ניתן למצוא ברזי מפל מהקיר, ברז מילוי אמבטיה מהקיר, ברז מהקיר הוא ברז פרקטי, מאוד נוח למתן שירות לברז, בעל נגישות גבוהה לניקיון בכל האזורים ,שלא כמו ברז פרח (שאליו עוד נגיע) שאיתו לעיתים קרובות יש בעיית גישה לניקיון בחלקו התחתון, ברז מהקיר כיום מגיע עם מבחר פיות וידיות הפעלה, בסוגי פרופיל שונה ובציפויי כרום, ניקל, מט, נחושת, מוברש, מושחר, זהב ועוד. חובה בשלב התכנון להחליט ולבדוק עם איזה כיור הוא יותקן ובאיזה גובה, זה על מנת למנוע השפרצות מים סביב הכיור ועל המשטח, ובמקרים גרועים יותר גם עלינו, יש לבחור כיור בעל עומק מספיק להכיל את ההתזות שנוצרות מהתנגשות המים בתוך הכיור, בנוסף קיימים סוגי ונטילים לכיור אשר יכולים להפחית את עוצמת ההשפרצה וזה בתנאי שזרם המים נשפך עליהם בדיוק.

 
 

ברז פרח – את ברז הפרח כולנו מכירים מהעבר, אם כי כיום כמו שנכתב כבר מעלה נפרצו כל גבולות הדמיון בעיצוב הברזים, ישנם ברזי פרח בהפעלת טאצ’ (ברז נגיעה), ברז פרח גבוה וברז פרח נמוך, ברז פרח ידית הפעלה (מודרני יותר) וברז פרח ידיות הפעלה (אולד פאשן).
מראה הידיות משני צידי הברז מקנה לברז אופי וסגנון עתיק, כאשר גם מבחר הידיות לברז גדל וכיום קיימים ידיות לברז בגימור קריסטל, עץ, מתכת, אבני סברוסקי ועוד. ברז הפרח הינו ברז ידידותי להתקנה ויותקן על משטח, חיבוריו תמיד יהיו לשני ברזי ניל קיריים אשר הוכנו מראש ע”י האינסטלטור שלנו. צינורות גמישים לברז יותקנו בינו ולקיר,הברז יותקן על חור 30 מ”מ כידוע ויכנס לתוך מרחב הכיור לפחות כ12 ס”מ (מינימום) וזאת על מנת שבזמן נטילת ידיים וכו לא ייצאו מים כלפי חוץ, ברז נוח לתפעול, גם הוא פרקטי.

ברז שלישיה מהמשטח – בדרך כלל יגיע בקימורים מוכרים ויכתיב אופי יוקרתי ומלא פאר, אישית אני נותר נפעם למראה ברז שלישיה מהמשטח בכל פעם שאני נתקל בו מחדש, כיום ניתן להשיג ברז שלישייה מהמשטח גם בעיצובים מודרניים, משובץ בזהב ויהלומים ובעל מראה היי טקיסטי. ברז שלישיה מהמשטח בדרך כלל יותקן על גבי המשטח, כאשר הכיור יהיה כיור התקנה תחתונה ולא מונח וזאת על מנת לאפשר לברז לצעוק באופיו בכל רחבי חלל הרחצה.
חסרונותיו, בעל הרבה חיבורים תחתיים ועם הרבה מוקדים לנזילות עתידיות, סתימות במעברי מים וכו. טיפ, לתכנן מקום במיוחד עבורו בתוך הארון/ארונית/משטח.

 
 

ברזי סוללה לאמבטיות – אכן את ברזי הסוללה כולנו מכירים, אבל הם ללא ספק עשו קאמבק ובגדול.
בדרך כלל ברזים אלו ישמשו מילוי לאמבטיה, אך כיום כבר ניתן למצוא סוללות לברזים גם לכיורים, במבחר גדול של עיצובים וסגנונות, כולל סוללה לאמבטיה פרי סטנדינג, סוללות עם ידיות פתיחה צדדיות, סוללה עם פיה עליונה, ברז סוללה עם פיה תחתונה, ברזים אמינים, נוחים להתקנה, בעלי גישה נוחה לניקיון ולתפעול, מצריכים קונסטרוקציה קירית או נקודות מים ברצפה עבור סוללת מילוי אמבטיה עומדת, עדיין מתחברים בעזרת הברגות ועושים את שלהם לאורך זמן.

ברז מהתקרה – ברזים אלו הם אלו הברזים המועדפים על מעצבים שאוהבים להפוך את חזיונם למציאות ! בזכות מגוון רחוב של פיות מהתקרה בכל הרשתות ובעזרת עיצובים ובניית פייה מהתקרה בעיצוב מיוחד והתאמתו ללקוח (שזו במקרה,או שלא, גם האומנות שלי).השמיים הם הגבול וכל האפשרויות פתוחות, בניתי פיות מהתקרה מאבן, מצנורות נחושת ישנים, מזכוכית ומפליז בצורות שונות ומשונות.
ההפעלה עבור ברז שכזה מתבצעת מידית פיקוד (אינטרפוץ 3 דרך רגיל) גם, עם אפשרויות גימורים שונים והתקנתו בכל מקום שמתבקש, ברזים אמינים, ואסכם.. כובשי לבבות.

המאמר נכתב ע”י דרור תכלת המים-אומנות בברזים.

 

היחידים בשוק הישראלי שנותנים שנת אחריות לתיקון מיכל סמוי על ידנו, לפתיחת קריאת שירות לחצו כאן

לפתיחת קריאת שירות 24/7